Crufts 2020

    

 

 
 

Judge : Mr Frank Kane 
 

 
BEST OF BREED
CH BAREMBAK ALBUFERA AT CHARSON
 Owner:  MRS S HILLIER
BEST PUPPY
FANGIO DE LA PORTE DE PANTIN AT BARRONOAKS (IMP DEU)
 Owner:  MRS A T WEBB
DOG CHALLENGE CERTIFICATE
CH BAREMBAK ALBUFERA AT CHARSON
 Owner:  MRS S HILLIER
BITCH CHALLENGE CERTIFICATE
CH/NL CH FOSTEBRIE PRECIOUS HOPE (AI) JW SHCM WW18 BENELUX WINNER 18
 Owner:  MRS C FOSTER
RESERVE DOG CHALLENGE CERTIFICATE
FOSTEBRIE GLENCOE
 Owner:  MR D & MRS M CLELLAND
RESERVE BITCH CHALLENGE CERTIFICATE
CH GILCORU FOREVER D'BRIE 
Owner:  MISS N & MRS L RUAL
BEST VETERAN
CH JANDADE L'BUTLER 
Owner:  MISS D A WILSON

 

Veteran - Dog
Entries: 8 Abs: 2
 
1st   CH JANDADE L'BUTLER (MISS D A WILSON)
 
2nd   CH BOURNTWYN IN MOTION (MR R C & MRS M BITHELL)
 
3rd   SEL NL/IR CH FOSTEBRIE MAGIC STAR (MRS C, MR F & MRS M FOSTER & DEWHURST)
 
Res   CH TOUSLEFELL GILDED DREAM (MS L LEDSHAM)
 
VHC   CIE CH ELLIOT DU VAL DE LA ROSE [ATC AX00353AUT] (MRS I & MISS E WOITSCH-WEINECK & WOITSCH)
 
 
Puppy - Dog
Entries: 3 Abs: 0
 
1st   FANGIO DE LA PORTE DE PANTIN AT BARRONOAKS (IMP DEU) (MRS A T WEBB)
 
2nd   BRENHINOL GREY CASIN (MS RUCKA)
 
3rd   GILCORU XANDEN WITH LEXALBY (MRS A FERGUSON)
 
 
Junior - Dog
Entries: 6 Abs: 2
 
1st   GILCORU WOLFBLASS D'BRIE (MISS N & MRS L RUAL)
 
2nd   STORMYMOON ODIN (MRS D E CURREN)
 
3rd   ARUNDALL MITHRA (MRS N L JACOBS-PEARCE)
 
Res   BRENHINOL GREY CASIN (MS RUCKA)
 
 
Post Graduate - Dog
Entries: 10 Abs: 2
 
1st   GILCORU UGNI BLANC D'BRIE (MRS R, MRS L & MRS N PATIENCE, RUAL & RUAL-KEOGH)
 
2nd   FOSTEBRIE ICONIQUE (AI) ( MRS J & MR S WILKINSON)
 
3rd   FOSTEBRIE SCHMITTEN NOIR (MRS S C & MR W D B STEEL)
 
Res   ELVINVILLE LEGEND (MR R & MRS L ELVIN)
 
VHC   FOSTEBRIE EXTREME NOIR OF BEARBRIA (MISS S LONG)
 
 
Limit - Dog
Entries: 8 Abs: 2
 
1st   FOSTEBRIE GLENCOE (MR D & MRS M CLELLAND)
 
2nd   STORMYMOON UNTAMED IRISH ( MISS J A PARRY)
 
3rd   JANDADE BALOO L' BEAR (MRS D A SMITH)
 
Res   CHARSON WORTH THE WAIT (MRS E THORP)
 
VHC   FOSTEBRIE BRETAGNE (AI) ( MISS R & MR P WALSHAW & ELLIS)
 
 
Open - Dog
Entries: 8 Abs: 3
 
1st   CH BEAUGENCY BOUZY ROOTS (MRS J SNELLING)
 
2nd   CH GILCORU FORTANT D'BRIE AT DELLASWOOD (MRS E M HONEYWOOD)
 
3rd   CH HARTSWELIN SO MACHO (MISS L J COLEMAN)
 
Res   GILCORU SAUVIGNON D'BRIE AT ROZIMBA BEJCH BJW/AJW 18 NLJCH (MRS N, MRS L, MRS T & MR S RUAL-KEOG, RUAL & WESCO)
 
VHC   INT CH MAKE YOUR WAY DU SEL DOUX [ATC AT02078ITA] (MRS M G MAZZOTTI GIOVANNA)
 
 
Good Citizen Dog Scheme - Dog
Entries: 8 Abs: 0
 
1st   CH BAREMBAK ALBUFERA AT CHARSON (MRS S HILLIER)
 
2nd   CHARSON SOSAY TRICK OR TREAT AT TRUFFENOIRE (MRS J J HARRIS)
 
3rd   STORMYMOON ODIN (MRS D E CURREN)
 
Res   ELVINVILLE HUGO BOSS (MRS K RUSSELL)
 
VHC   ARUNDALL MITHRA (MRS N L JACOBS-PEARCE)
 
 
Veteran - Bitch
Entries: 7 Abs: 3
 
1st   BEAUGENCY ORLANA (MRS J SNELLING)
 
2nd   CH ROBINSDENE MAGIC MELODY AT BADGERHURST (MS J RYAN)
 
3rd   HARTSWELIN A STAR IS BORN (MS E M ANNESLEY)
 
Res   KNUFFEL DU MANOIR NOBLE [ATC AW03022BEL] (MRS K VAN DEN BROECK)
 
 
Puppy - Bitch
Entries: 4 Abs: 0
 
1st   STORMYMOON SUMMER ( MISS J A PARRY)
 
2nd   ORELIE AUS DEM ALTENAUTAL [ATC AX00170DEU] ( MR SAUER)
 
3rd   STARWELL TYCHE (MR T & MRS A FIELDSEND)
 
Res   STORMYMOON GHOST (MRS A & MR N ROBINSON)
 
 
Junior - Bitch
Entries: 6 Abs: 1
 
1st   GILCORU WORLD D'BRIE AT ARROWFLEC (MR D, MRS K, MRS L & MRS N FLETCHER, RUAL & RUAL-K)
 
2nd   JANDADE PRECIOUS BLOSSOM (MRS J WILSON)
 
3rd   BARGEMON ST EMILION (MRS P W HALL)
 
Res   JANDADE SHOOTING STAR TO HARTSWELIN (MISS L J COLEMAN)
 
VHC   ARUNDALL EBONY ( MRS T & MISS E SWEET)
 
 
Post Graduate - Bitch
Entries: 9 Abs: 1
 
1st   JANDADE PRECIOUS BLOSSOM (MRS J WILSON)
 
2nd   GILCORU ROSE GOLDEA D'BRIE ( MRS D & MR I NELSON)
 
3rd   JANDADE SHOOTING STAR TO HARTSWELIN (MISS L J COLEMAN)
 
Res   ELISE DE ESCAL Z PIERWSZEJ LIGI (IMP POL) (MS M SOSIN)
 
VHC   EIRWEN CELTIC CARIAD BLUE ASPERADOS (FCI) (MS RUCKA)
 
 
Limit - Bitch
Entries: 13 Abs: 3
 
1st   STORMFIELD FERGIE AT CHAVELL (MRS C BIDDLECOMBE)
 
2nd   ENCHANTED GISELLE DE LA PORTE DE PANTIN AT BARRONOAKS (IMP DEU) JW (MRS A T WEBB)
 
3rd   SHEZMO LADY IMPA (MRS G FUNNELL)
 
Res   BRIEDAZLED BI BOREALIS (MR S S WOOD)
 
VHC   KASTOBRI DREAMED A DREAM (MRS E & MR C SOUTHRON)
 
 
Open - Bitch
Entries: 9 Abs: 2
 
1st   CH/NL CH FOSTEBRIE PRECIOUS HOPE (AI) JW SHCM WW18 BENELUX WINNER 18 (MRS C FOSTER)
 
2nd   CH GILCORU FOREVER D'BRIE (MISS N & MRS L RUAL)
 
3rd   CH BEAUGENCY BLACKBERRY (MRS J SNELLING)
 
Res   CH/INT CH ARROWFLEC AUDREY HEPBURN (MR D W, MRS K A & MRS T FLETCHER & WESCOTT-SMITH)
 
VHC   DALILI Z PIERWSZEJ LIGI (IMP POL) POL Y CH/DUTCH Y CH/SWISS Y CH (MS B NIEDZWIECKA)
 
 
Good Citizen Dog Scheme - Bitch
Entries: 7 Abs: 0
 
1st   JANDADE PRECIOUS BLOSSOM (MRS J WILSON)
 
2nd   HARTSWELIN A STAR IS BORN (MS E M ANNESLEY)
 
3rd   SHEZMO LADY IMPA (MRS G FUNNELL)
 
Res   DALILI Z PIERWSZEJ LIGI (IMP POL) POL Y CH/DUTCH Y CH/SWISS Y CH (MS B NIEDZWIECKA)
 
VHC   RUMBA Z KUZNI CHAMPIONOW AT CRAKEBRIE (POL IMP) (MRS M L CRAKER)